Dogecoin Değil: Elon Musk, Gönderisi O Meme Coin’i Roketledi!

Dogecoin hayranı Elon Musk, kripto para piyasalarını etkileme gücüyle tanınan bir figür. Zaman zaman gizemli mesajlar içeren paylaşımlarıyla dikkat çeken Musk, bu kez de “şapka takan köpek” temalı bir tweet atarak kripto para topluluğunun kafasını karıştırdı. Bazı yatırımcılar, Musk’ın paylaşımının Dogwifhat (WIF) adlı altcoin için bir mesaj içerdiğini öne sürüyor. Paylaşımın ardından WIF’in fiyatında %32’lik bir artış yaşanırken, Musk’ın paylaşımının kasıtlı olup olmadığı ise bilinmiyor.

Dogecoin değil: WIF yükseldi

Elon Musk, kripto para piyasalarını etkileme gücüyle tanınan bir figür. Zaman zaman gizemli mesajlar içeren paylaşımlarıyla dikkat çeken Musk, bu kez de “şapka takan köpek” temalı bir tweet atarak kripto para topluluğunun kafasını karıştırdı. Bazı kripto para yatırımcıları, Musk’ın paylaşımının Dogwifhat (WIF) adlı altcoin için bir mesaj içerdiğini öne sürüyor. WIF’in maskotu da şapkalı köpek olduğu için bu yorumun bir açıklaması var.

Paylaşımda üç şapkalı köpek bulunuyor ve bunlardan biri WIF’in maskotu olan Shiba Inu cinsi köpek. Musk’ın paylaşımının ardından WIF’in fiyatında %32’lik bir artış gerçekleşti. Bu durum, yatırımcıların Musk’ın mesajını WIF’e bir selam olarak yorumladığını gösteriyor. Ancak Musk‘ın gerçekten WIF’i mi kastettiği yoksa St. Patrick Günü nedeniyle sıradan bir paylaşım mı yaptığı bilinmiyor. Kimine göre Musk, geçmişte de kripto para piyasalarını etkileyecek gizemli mesajlar paylaşıyordu. Bu göz önüne alındığında, bu paylaşımın da kasıtlı olması muhtemel.

Dogwifhat’ın yükselişi

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi, Dogwifhat, Solana Blockchaini üzerinde çalışan bir meme coin. Son zamanlarda meme coin’lere olan ilgi arttıkça, Dogwifhat’ın da fiyatı yükselişe geçmeye başladı. Elon Musk’ın paylaşımı da bu yükselişi tetiklemiş olabilir. Dogecoin ve Shiba Inu gibi diğer meme coin’lerin de fiyatları son zamanlarda yükselişte. Musk’ın paylaşımı bu coin’leri de etkilemiş olabilir. Dogecoin %3, Shiba Inu ise %8 değer kazandı.

WIF’in 24 saatlik fiyat grafiği

Elon Musk’ın paylaşımı, kripto para piyasalarında yeni bir dalgalanmaya yol açtı. Dogwifhat’ın fiyatı Musk’ın paylaşımıyla birlikte %32 yükseldi. Diğer meme coin’lerin de fiyatları yükselişte. Musk’ın paylaşımının kripto para piyasalarında uzun vadeli bir etkisi olup olmayacağı ise zaman gösterecek. Yazımızı sonlandırmadan önce, kripto para piyasalarının değişken olduğunu belirtmekte fayda var. Dolayısıyla bu haberdeki bilgiler yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Ayrıca yatırım yapmadan önce kendi araştırmanızı yapmanız ve riskleri göz önüne almanız önemlidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x